ERA-2ARB2872X
Mfr.Part #
ERA-2ARB2872X
Description
RES SMD 28.7KOHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Mounting Feature :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
28.7kOhm
Power Rating :
63mW
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
Chip
2
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±0.1%
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
ERA-2ARB2872X
Panasonic ERA-2ARB2872X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 28.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C