ERA-2AEB223X
Mfr.Part #
ERA-2AEB223X
Description
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
ERA-2A
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
50V
Resistance :
22kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2AEB223X
Panasonic ERA-2AEB223X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 22kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C