ERA-2AEB221X
Mfr.Part #
ERA-2AEB221X
Description
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/16W 0402
2
Contact Plating :
Tin
Feature :
Automotive AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
25V
ROHS3 Compliant
Depth :
500μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packing Method :
TR, PUNCHED
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Case Code (Metric) :
Resistance :
220Ohm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
Unknown
Published :
Military Standard :
Not
Height :
350μm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Power Dissipation :
63mW
Datasheets
ERA-2AEB221X
Panasonic ERA-2AEB221X
FIXED RESISTOR ERA-2A Series, Thin Film, 220Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C