ERA-2AEB1132X
Mfr.Part #
ERA-2AEB1132X
Description
RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED
Automotive AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
Chip
REACH SVHC :
Unknown
Pbfree Code :
yes
Mount :
2
Height :
406.4μm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Series :
ERA-2A
Max Power Dissipation :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Published :
12 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
11.3kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ERA-2AEB1132X
Panasonic ERA-2AEB1132X
FIXED RESISTOR ERA-2A Series, Thin Film, 11.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C