ERA-1ARW6491C
Mfr.Part #
ERA-1ARW6491C
Description
RES SMD 6.49K OHM 1/20W 0201
Stock
875
In Stock :
875
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Supplier Device Package :
0201
Tolerance :
±0.05%
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Resistance :
6.49kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-1ARW6491C
Panasonic ERA-1ARW6491C
ERA-1A Series, Thin Film, 6.49kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C