ERA-1ARW5621C
Mfr.Part #
ERA-1ARW5621C
Description
RES SMD 5.62K OHM 1/20W 0201
Stock
900
In Stock :
900
Power Rating :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.62kOhms
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
ERA-1ARW5621C
Panasonic ERA-1ARW5621C
ERA-1A Series, Thin Film, 5.62kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C