ERA-1ARW2211C
Mfr.Part #
ERA-1ARW2211C
Description
RES SMD 2.21K OHM 1/20W 0201
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
42 Weeks
Resistance :
2.21kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Published :
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
ERA-1ARW2211C
Panasonic ERA-1ARW2211C
ERA-1A Series, Thin Film, 2.21kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C