ERA-1ARW1821C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-1ARW1821C
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1.82K OHM 1/20W 0201
Stock
990
In Stock :
990
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Resistance :
1.82kOhms
Feature :
Automotive AEC-Q200
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Series :
ERA-1A
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
50mW
Tolerance :
±0.05%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-1ARW1821C
Panasonic ERA-1ARW1821C
ERA-1A Series, Thin Film, 1.82kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C