ERA-1ARC912C
Mfr.Part #
ERA-1ARC912C
Description
RES SMD 9.1KOHM 0.25% 1/20W 0201
Stock
955
In Stock :
955
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Factory Lead Time :
42 Weeks
Resistance :
9.1kOhms
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
50mW
Datasheets
ERA-1ARC912C
Panasonic ERA-1ARC912C
ERA-1A Series, Thin Film, 9.1kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C