ERA-1ARC2551C
Mfr.Part #
ERA-1ARC2551C
Description
RES SMD 2.55K OHM 1/20W 0201
Stock
950
In Stock :
950
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
2.55kOhms
Supplier Device Package :
0201
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
ERA-1ARC2551C
Panasonic ERA-1ARC2551C
ERA-1A Series, Thin Film, 2.55kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C