ERA-1ARC1910C
Mfr.Part #
ERA-1ARC1910C
Description
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
50mW
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
191Ohms
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
ERA-1ARC1910C
Panasonic ERA-1ARC1910C
ERA-1A Series, Thin Film, 191Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C