ERA-1ARC181C
Mfr.Part #
ERA-1ARC181C
Description
RES SMD 180 OHM 0.25% 1/20W 0201
Stock
790
In Stock :
790
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Voltage - Rated DC :
25V
Supplier Device Package :
0201
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
50mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
180Ohms
Datasheets
ERA-1ARC181C
Panasonic ERA-1ARC181C
ERA-1A Series, Thin Film, 180Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C