ERA-1ARC1181C
Mfr.Part #
ERA-1ARC1181C
Description
RES SMD 1.18K OHM 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Resistance :
1.18kOhms
Datasheets
ERA-1ARC1181C
Panasonic ERA-1ARC1181C
ERA-1A Series, Thin Film, 1.18kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C