ERA-1ARB4020C
Mfr.Part #
ERA-1ARB4020C
Description
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/20W 0201
Stock
7
In Stock :
7
Supplier Device Package :
0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
402Ohms
Published :
2014
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Power Rating :
50mW
Factory Lead Time :
42 Weeks
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Datasheets
ERA-1ARB4020C
Panasonic ERA-1ARB4020C
ERA-1A Series, Thin Film, 402Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~155°C