DMT10H072LFV-7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DMT10H072LFV-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
8-PowerVDFN
Datasheet
Download
Description
MOSFET N-CH 100V PWRDI3333
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Package / Case :
8-PowerVDFN
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
62m Ω @ 4.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.8V @ 250μA
FET Type :
N-Channel
Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) :
6V 10V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
4.7A Ta 20A Tc
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vgs (Max) :
±20V
Power Dissipation-Max :
2W Ta
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
228pF @ 50V
Mounting Type :
Surface Mount
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Drain to Source Voltage (Vdss) :
100V