DMT10H009SCG-7
Mfr.Part #
DMT10H009SCG-7
Package / Case
8-PowerVDFN
Description
MOSFET BVDSS: 61V~100V V-DFN3333
Surface Mount
Base Product Number :
DMT10
Package / Case :
8-PowerVDFN
Series :
Power Dissipation (Max) :
1.3W (Ta)
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 250µA
Packaging :
MouseReel
Brand :
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
2085 pF @ 50 V
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
9.5mOhm @ 20A, 10V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
14A (Ta), 48A (Tc)
Product Category :
MOSFET
Product Status :
Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
Product Type :
MOSFET
FET Feature :
Drain to Source Voltage (Vdss) :
100 V