D1CPC0306RR002FF-T50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D1CPC0306RR002FF-T50
Manufacturer
Thin Film Technology Corp.
Package / Case
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Datasheet
Download
Description
RES 0306 100PPM 0.002 OHM 1.0% 0
Manufacturer :
Thin Film Technology Corp.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
4
Series :
D1CPC0306-FF
Resistance :
2 MOhms
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);
Product Status :
Active
Ratings :
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Composition :
Metal Foil
Features :
Anti-Sulfur, Current Sense
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.031 L x 0.063 W (0.80mm x 1.60mm)