CYD36S36V18-200BGXC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CYD36S36V18-200BGXC
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
484-FBGA
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 484FBGA
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
TIN SILVER COPPER
Organization :
1MX36
Voltage - Supply :
1.42V~1.58V 1.7V~1.9V
Height Seated (Max) :
2.46mm
Memory Type :
Volatile
Memory Width :
36
Memory Size :
36Mb 1M x 36
Terminal Position :
BOTTOM
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
20
Number of Terminations :
484
Reach Compliance Code :
Unknown
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.58V
Memory Density :
37748736 bit
Width :
27mm
Clock Frequency :
200MHz
Supply Voltage :
1.5V
Length :
27mm
Memory Interface :
Parallel
Number of Functions :
1
Pbfree Code :
yes
Memory Format :
SRAM
Package / Case :
484-FBGA
Access Time :
3.3ns
JESD-609 Code :
e1
Terminal Pitch :
1mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Pin Count :
484
Additional Feature :
PIPELINED OR FLOW-THROUGH ARCHITECTURE, IT CAN ALSO OPERATES AT 1.8V
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Qualification Status :
COMMERCIAL
Packaging :
Tray
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.42V