CSNL2010FT12L0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CSNL2010FT12L0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.012 OHM 1% 1.5W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Published :
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
1.5W
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
CSNL
Composition :
Metal Element
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
12mOhm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CSNL2010FT12L0
CSNL Series, Metal Element, 12mOhm, 1.5W, ±1%, -55°C~170°C