CPF1206B910KE1
Mfr.Part #
CPF1206B910KE1
Description
RES SMD 910K OHM 0.1% 1/8W 1206
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Number of Resistors :
1
Voltage - Rated :
150V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ELV :
Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
910kOhm
Termination :
Solder
Published :
TR
Contact Plating :
Tin
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
16.187578mg
1206 (3216 Metric)
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
CPF, Neohm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Height :
550μm
Mount :
Datasheets
CPF1206B910KE1
TE Connectivity AMP Connectors CPF1206B910KE1
FIXED RESISTOR CPF, Neohm Series, Thin Film, 910kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C