CPF0402B332KE1
Mfr.Part #
CPF0402B332KE1
Description
CPF 0402 332K 0.1% 25PPM 1K RL
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
0.5 mm
Resistor Type :
PRECISION
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Series :
CPF
Qualification :
Tolerance :
0.1 %
Product Width :
0.5mm
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Height - Seated (Max) :
0.014 (0.35mm)
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
TE Connectivity
Product :
Precision Resistors Thin Film SMD
Ratings :
Height :
0.3 mm
Voltage Rating :
25V
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Application :
Commercial, Industrial, Medical
Technology :
Thin Film
Brand :
TE Connectivity / Holsworthy
Features :
Product Type :
Thin Film Resistors
Failure Rate :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package :
Mounting Style :
PCB Mount
Packaging :
Cut Tape
Product Length :
1.02mm
Temperature Coefficient :
± 25ppm/°C
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);
RoHS :
Details
Termination Style :
SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Subcategory :
Resistors
Power Rating :
62.5mW
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Type :
High Stability Precision Chip Resistor
Length :
1 mm
Resistance :
332kOhm
Datasheets
CPF0402B332KE1
TE Connectivity AMP Connectors CPF0402B332KE1
Precision CPF Series, Thin Film, 332kohm, 0.063W, 1/16W, 0.1 %, -55°C ~ 155°C