CH0402-60RGFPT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CH0402-60RGFPT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES CH 0402 THIN FILM
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
CH
Height Seated (Max) :
0.025 0.63mm
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Resistance :
60Ohms
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Feature :
RF, High Frequency
Datasheets
CH0402-60RGFPT
Vishay / Sfernice CH0402-60RGFPT
CH Series, Thin Film, 60Ohms, 0.05W 1/20W, ±2%, -55°C~155°C