CFR2WSJR-73-4K3
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-4K3
Description
RES 4.3K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
4.3kOhm
Datasheets
CFR2WSJR-73-4K3
YAGEO CFR2WSJR-73-4K3
4.3kOhm, 2W, Carbon Film,