CFR25SJT-52-20R
Mfr.Part #
CFR25SJT-52-20R
Description
RES 20 OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Series :
CFR
Terminal Shape :
Wire
Lead Diameter :
0.45 mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
Cylindrical
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
Ammo Pack
Surface Mount :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
HTS Code :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Pbfree Code :
yes
Resistance :
20Ohm
Datasheets
CFR25SJT-52-20R
YAGEO CFR25SJT-52-20R
FIXED RESISTOR, 20Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,