CFR25SJR-52-1K3
Mfr.Part #
CFR25SJR-52-1K3
Description
RES 1.3K OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.3kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Datasheets
CFR25SJR-52-1K3
YAGEO CFR25SJR-52-1K3
1.3kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,