CFR100JT-52-20K
Mfr.Part #
CFR100JT-52-20K
Description
RES 20K OHM 5% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Resistance :
20kohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR100JT-52-20K
YAGEO CFR100JT-52-20K
20kOhm, 1W, Carbon Film,