B43858F9336M000
Mfr.Part #
B43858F9336M000
Package / Case
Radial, Can
Description
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
400V
Series :
B43858
Capacitance :
33μF
Packaging :
Bulk
Polarization :
Polar
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial, Can
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Datasheets
B43858F9336M000
B43858 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -25°C~105°C Polar Radial, Can