B43821A1225M
Mfr.Part #
B43821A1225M
Description
CAP ALUM 2.2UF 20% 160V RADIAL
3000 hours
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
85Ohm
Height :
11mm
Polarity :
Polar
Max Operating Temperature :
85°C
Voltage - Rated :
160V
Ripple Current :
33mA
Capacitance :
2.2μF
Height Seated (Max) :
11.9888mm
Termination :
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-40°C
Diameter :
6.3mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Tolerance :
20%
Datasheets
B43821A1225M
EPCOS (TDK) B43821A1225M
2.2μF Capacitor 20% 33mA 5.0038mm Radial