B43858A9226M9
Mfr.Part #
B43858A9226M9
Package / Case
Radial, Can
Description
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Diameter :
16mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Termination :
Radial
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
7.493mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Height Seated (Max) :
1.063 27.00mm
Capacitance :
22µF
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
560mA @ 100kHz
Ripple Current :
560mA
Tolerance :
±20%
Height :
25mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
B43858
Life (Hours) :
5000 hours
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
400V
Package / Case :
Radial, Can
Polarization :
Polar
Datasheets
B43858A9226M9
EPCOS (TDK) B43858A9226M9
B43858 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 560mA 0.630Dia 16.00mm -25°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can