B43858A5106M000
Mfr.Part #
B43858A5106M000
Package / Case
Radial, Can
Description
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
10μF
Mounting Type :
Through Hole
Series :
B43858
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
450V
Package / Case :
Radial, Can
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Polarization :
Polar
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
B43858A5106M000
B43858 10μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -25°C~105°C Polar Radial, Can