AT1206DRE07430KL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AT1206DRE07430KL
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 430K OHM 0.5% 1/4W 1206
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Series :
AT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
660.4μm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Resistance :
430kOhm
Composition :
Thin Film
Datasheets
AT1206DRE07430KL
YAGEO AT1206DRE07430KL
AT Series, Thin Film, 430kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C