AT1206DRE071K15L
Mfr.Part #
AT1206DRE071K15L
Description
RES SMD 1.15K OHM 0.5% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
1.15kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
AT1206DRE071K15L
YAGEO AT1206DRE071K15L
AT Series, Thin Film, 1.15kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C