AT1206DRD0751R1L
Mfr.Part #
AT1206DRD0751R1L
Description
RES SMD 51.1 OHM 0.5% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
51.1Ohm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
AT1206DRD0751R1L
YAGEO AT1206DRD0751R1L
AT Series, Thin Film, 51.1Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C