AT1206BRD07953KL
Mfr.Part #
AT1206BRD07953KL
Description
RES SMD 953K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
953kOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
AT1206BRD07953KL
YAGEO AT1206BRD07953KL
AT Series, Thin Film, 953kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C