AT0603CRD072K26L
Mfr.Part #
AT0603CRD072K26L
Description
RES SMD 2.26K OHM 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Resistance :
2.26kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
AT0603CRD072K26L
YAGEO AT0603CRD072K26L
AT Series, Thin Film, 2.26kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C