AT0402DRE076K19L
Mfr.Part #
AT0402DRE076K19L
Description
RES SMD 6.19KOHM 0.5% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.19kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
AT0402DRE076K19L
YAGEO AT0402DRE076K19L
AT Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C