AT0402DRE07604RL
Mfr.Part #
AT0402DRE07604RL
Description
RES SMD 604 OHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance :
604Ohm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
AT0402DRE07604RL
YAGEO AT0402DRE07604RL
AT Series, Thin Film, 604Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C