AT0402CRD0782K5L
Mfr.Part #
AT0402CRD0782K5L
Description
RES SMD 82.5K OHM 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
82.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
AT0402CRD0782K5L
YAGEO AT0402CRD0782K5L
AT Series, Thin Film, 82.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C