AR0805FR-0730K1L
Mfr.Part #
AR0805FR-0730K1L
Description
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805
Max Power Dissipation :
125mW
Published :
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Resistance :
30.1kOhm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W