AR0805FR-072R37L
Mfr.Part #
AR0805FR-072R37L
Description
RES SMD 2.37 OHM 1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
2.37Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm