AC2512FK-0776R8L
Mfr.Part #
AC2512FK-0776R8L
Description
RES SMD 76.8 OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
76.8Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm