AC2512FK-0714K7L
Mfr.Part #
AC2512FK-0714K7L
Description
RES SMD 14.7K OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
200V
Composition :
Thick Film
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
14.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
2512 (6432 Metric)
Datasheets
AC2512FK-0714K7L
YAGEO AC2512FK-0714K7L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 14.7kOhm, ±1%, -55°C~155°C