AC2010FK-0725R5L
Mfr.Part #
AC2010FK-0725R5L
Description
RES SMD 25.5 OHM 1% 3/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Max Power Dissipation :
750mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±1%
Resistance :
25.5Ohm
Datasheets
AC2010FK-0725R5L
YAGEO AC2010FK-0725R5L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 25.5Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C