AC0201FR-073R65L
Mfr.Part #
AC0201FR-073R65L
Description
RES SMD 3.65 OHM 1% 1/20W 0201
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
-100/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Max Power Dissipation :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Resistance :
3.65Ohm
Datasheets
AC0201FR-073R65L
YAGEO AC0201FR-073R65L
AC Series, Thick Film, 3.65Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C