AC0201FR-0723R7L
Mfr.Part #
AC0201FR-0723R7L
Description
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/20W 0201
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Resistance :
23.7Ohm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Max Power Dissipation :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
AC0201FR-0723R7L
YAGEO AC0201FR-0723R7L
AC Series, Thick Film, 23.7Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C