AA2010JK-0724RL
Mfr.Part #
AA2010JK-0724RL
Description
RES SMD 24 OHM 5% 3/4W 2010
Max Power Dissipation :
750mW
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
24Ohm
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Published :
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
AA2010JK-0724RL
YAGEO AA2010JK-0724RL
AA Series, Thick Film, 24Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C