AA0805JR-075K1L
Mfr.Part #
AA0805JR-075K1L
Description
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/8W 0805
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.1kohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Datasheets
AA0805JR-075K1L
YAGEO AA0805JR-075K1L
AA Series, Thick Film, 5.1kOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C