AA0603JR-0720KL
Mfr.Part #
AA0603JR-0720KL
Description
RES SMD 20K OHM 5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Resistance :
20kohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
AA0603JR-0720KL
YAGEO AA0603JR-0720KL
AA Series, Thick Film, 20kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C