AA0603FR-071R37L
Mfr.Part #
AA0603FR-071R37L
Description
RES SMD 1.37 OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.37Ohm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
AA0603FR-071R37L
YAGEO AA0603FR-071R37L
AA Series, Thick Film, 1.37Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C