9T04021A8452DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A8452DAHF3
Description
RES SMD 84.5KOHM 0.5% 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
84.5kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1mm
Width :
500μm
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power Rating :
62.5mW
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Datasheets
9T04021A8452DAHF3
YAGEO 9T04021A8452DAHF3
RT Series, Thin Film, 84.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C